Sale weselne Szczecin

Hej, mam na imię Albert i oprowadzę Cię po salach weselnych w Szczecinie.

Postaram się przedstawić Ci miejsca najciekawsze, najbardziej klimatyczne oraz te warte uwagi. Nie chcę skupiać się tylko na tych “najpopularniejszych”.

Jako fotograf ślubny z okolic Szczecina, szczególnie często fotografuję właśnie w tych miejscach. Stąd moja subiektywna ocena na temat poniższych miejsc na pewno zainspiruje Cię i podsunie pewne rozwiązania. Ułatwiające jednocześnie wybór i organizację Waszego wesela. Zrób sobie kawę, usiądź wygodnie i wczytaj się w poniższy artykuł korzystając z mojej wiedzy zdobywanej latami. Planujecie wesele? Przyjrzyjmy się najpiękniejszym salom weselnym w Szczecinie!

Sale weselne Szczecin i okolice

W województwie zachodniopomorskim mamy mnóstwo pięknych miejsc na wesele w Szczecinie o przeróżnej stylistyce. Możemy przebierać w domach weselnych, folwarkach, rustykalnych młynach, dworkach, pałacach, szklarniach i na eleganckich salach weselnych glamour kończąc. Możemy zorganizować wesele w plenerze na ogrodzie danej sali lub wybrać salę, w której będzie możliwość wyprawienia naszego wesela nad morzem. Ogranicza nas tylko wyobraźnia i zasobność portfela. Przejdźmy teraz do omówienia tych miejsc.

Polecane sale weselne w Szczecinie i okolicach:

 • Hotel Mały Młyn w Stargardzie
 • Młyn nad Starą Regą w Tarnowie
 • Dworek nad Regą w Nowielicach
 • Dworek Kulice
 • Dworek Hetmański
 • Dworek Szczere Pole
 • Dworek Bukowy Park
 • Zamek w Pęzinie
 • Pałac Manowce
 • Folwark w Plenerze
 • Hotel Vulcan w Szczecinie
 • Pensjonat Zielone Wzgórze w Lipianach
 • Dom weselny Gracja w Żukowie
 • Restauracja Chałupa
 • Lila Park Szczecin

Hotel Mały Młyn w Stargardzie

Zacznijmy od tej sali gdyż jest to w tej chwili “najświeższa” sala weselna w okolicach Szczecina. Wybudowana w tym roku – 2021 – więc wszystko jeszcze pachnie świeżością. Hotel Mały Młyn widnieje na mapie sal weselnych od kilku lat. Jednak właśnie w tym roku poszerzyli swoją działalność budując na tyłach hotelu piękną weselną szklarnię. Wygląda obłędnie, szczególnie po zmroku gdy zapalą się światełka dodające klimatu temu miejscu.

Wesele w hotelu Mały Młyn można wyprawić na 120-130 osób. Miejsce to posiada dużą bazę noclegową i możliwość organizacji ślubu cywilnego w ogrodzie. Wszystko więc macie na miejscu co pozwala zaoszczędzić dużo czasu i stresu związanego z przejazdami między jednym punktem, a drugim oraz poszukiwaniem noclegu dla gości weselnych.

Sam wystrój sali to klimat loftowy, rustykalny … lekko zmieszany ale dzięki temu takie sale jak ta, idealnie nadają się pod dekoracje sal weselnych prawie każdego rodzaju. W szklarni wyznaczone są miejsca siedzące, które można zagospodarować stołami okrągłymi lub prostokątnymi, natomiast parkiet znajduje się w przedzielonym ścianą pomieszczeniu. Z jednej strony ogranicza to hałas dobiegający z sali, z drugiej jednak w żaden sposób nie ogranicza kontaktu wzrokowego z “tancerzami” : )

Zobaczcie kilka zdjęć z tego miejsca poniżej, a całą realizację możecie obejrzeć w artykule – Wesele w Hotelu Mały Młyn.

dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie
hotel Mały Młyn Stargard
mały młyn stargard wesele
hotel Mały Młyn Stargard
hotel Mały Młyn Stargard
hotel mały młyn stargard
hotel mały młyn stargard

Młyn nad Starą Regą w Tarnowie

Kolejny Młyn w naszym zestawieniu, ale już ostatni. To kolejne piękne miejsce na mapie sal weselnych w okolicach Szczecina, ale wystrojem i klimatem trochę innym niż wspomniany Młyn z początku artykułu. W tym przypadku mamy do czynienia z salą położoną daleko od miejskiego zgiełku. Młyn nad Starą Regą położony jest między lasami i jeziorami. Bardzo spokojne i urokliwe miejsce. Wszystko pięknie ze sobą współgra i komponuje.

Młyn nad Starą Regą oferuje bardzo dużą bazę noclegową (pokoje dla 78 osób) oraz ogromną wręcz salę weselną mogącą pomieścić do 200 osób. Możemy wyprawić ceremonię w plenerze pod tamtejszą gruszą bądź wziąć ślub kościelny w pobliskiej miejscowości oddalonej o 10-15 minut drogi samochodem, albo w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Wisienką na torcie jest przemiła obsługa i świetni właściciele. Pyszne jedzenie i ogromny ogród na którym miło spędzają czas nasi goście weselni.

Poniżej kilka fotografii z tego miejsca, a całą realizację możecie zobaczyć we wpisie: Wesele w Młynie nad Starą Regą

sale weselne zachodniopomorskiedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w SzczecinieMłyn nad Starą Regą koniewesele w Młynie nad Starą Regądom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w SzczecinieMłyn nad Starą Regą tarasnapis MIŁOŚĆ w Młynie nad Starą Regą

Dworek nad Regą w Nowielicach

Dworek nad Regą to sala weselna położona w okolicach Szczecina w miejscowości Nowielice . To bardzo klimatyczne i szykowne zarazem miejsce. Pokoje i zewnętrzny wygląd przypominają trochę Młyn w Tarnowie, jednak sama sala weselna jest już trochę bardziej nowoczesna. Dzięki temu, dekoracjami można dostosować ją do przeróżnych klimatów weselnych. Od eleganckiego po rustykalny.

W ofercie nie mogło zabraknąć oczywiście ślubu cywilnego w ogrodzie, który pięknie komponuje się z dużym, zadbanym terenem oraz dworkiem w tle, który będzie pięknie wyglądał w czasie ceremonii.

Jest to także kolejna sala weselna z noclegami w okolicach Szczecina. Do dyspozycji mamy dużą bazę noclegową dla swoich gości weselnych oraz szeroki wachlarz atrakcji wypoczynkowych.

Jeżeli chcecie obejrzeć przykładowy reportaż z tego miejsca, koniecznie zajrzyjcie do wpisu WESELE W DWORKU NAD REGĄ NATALII I MIŁOSZA

sale weselne zachodniopomorskiesale weselne z noclegami zachodniopomorskiesale weselne zachodniopomorskiedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniesale weselne zachodniopomorskie

Dworek Kulice

Kolejnym miejscem jest Dworek Kulice. Do niedawna w posiadaniu Uniwersytetu Szczecińskiego, teraz w rękach osoby prywatnej, która organizuje w tym miejscu także wesela. Szczerze mówiąc myślałem, że wiem o wszystkich salach weselnych w okolicach Szczecina, ale w tym roku moja wiedza została poddana próbie i wylądowałem na ślubie właśnie w Dworku Kulice koło Nowogardu. Uwielbiam takie miejsca. To kolejna propozycja godna uwagi dla osób, które lubią klimatyczne miejsca z duszą i urokiem.

W porównaniu z pozycjami, które omawialiśmy powyżej, Dworek Kulice różni się od nich zupełnie. To miejsce ma swój indywidualny klimat i ciężko porównać go do którejkolwiek z sal weselnych z tego artykułu. Najlepiej będzie, jeśli zobaczycie go po prostu na poniższych fotografiach.

W ofercie mamy oczywiście bazę noclegową na około 60 osób oraz możliwość organizacji ślubu cywilnego zarówno w ogrodzie jak i sali w środku, gdyby pogoda raptem nie dopisała. Sama sala weselna pomieści około 120 osób.

Zapraszam Was również do obejrzenia reportażu ślubnego z tego miejsca zatytułowanego WESELE W DWORKU KULICE GOSI I MARCINA

dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniesale weselne z noclegami zachodniopomorskiesale weselne zachodniopomorskie

Dworek Hetmański

Bardzo eleganckie miejsce, z bogatymi zdobieniami zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. Piękny zadbany ogród na którym możemy wyprawić również ślub w plenerze. To sala weselna w okolicach Szczecina, którą zdecydowanie można polecić osobom lubiącym taki właśnie styl, jaki możecie zobaczyć na poniższych fotografiach. Dworek Hetmański położony jest w wiosce Koszewko, około 30-40 min drogi od Szczecina i około 10-15 od Stargardu.

Dworek Hetmański w Koszewku posiada w swojej ofercie sporą bazę noclegową dla swoich gości weselnych.

Przykładową realizację reportażu z tego miejsca możecie zobaczyć we wpisie WESELE W DWORKU HETMAŃSKIM.

dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniesale weselne zachodniopomorskiesale weselne zachodniopomorskiedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie

Dworek Szczere Pole

Dworek Szczere Pole to sala weselna w klimacie staropolskiego, wiejskiego domu. Dawne, świetnie zachowane elementy konstrukcyjne połączone z naturalnym wystrojem, tworzą klimat niespotykany w zwykłych domach weselnych w okolicach Szczecina. Bardzo urokliwe miejsce otoczone polami, lasami i jeziorami.

W swojej ofercie Dworek Szczere Pole posiada:

 • bazę noclegową na 20 osób
 • możliwość zorganizowania ślubu plenerowego
 • możliwość zorganizowania ślubu wielodniowego!
 • namiot imprezowy o pow.300m2 z drewnianą podłogą
 • apartament dla młodej pary
 • wszystko okraszone pięknymi stylowymi dodatkami

Brzmi i wygląda zachęcająco, prawda? Koniecznie odwiedźcie ich stronę internetową aby na własne oczy zobaczyć realizacje ślubne z tego miejsca.

Dworek Bukowy Park

Dworek ten jest nową konstrukcją wybudowaną jako nowa budowla i nie posiadająca głębszej historii. To znaczy, że mamy tutaj do czynienia z nowoczesnym dworkiem, nawet bardziej eleganckim niż klimatycznym. Wnętrze jest jasne, eleganckie i przestronne. Wesela w Dworku Bukowy Park organizowane są nawet na 200 osób.

To sala weselna w Szczecinie, w samym sercu Puszczy Bukowej. Pary Młode do dyspozycji mają Salę Balową, Salę Szklaną oraz Werandę. W Dworku Bukowy Park zorganizować możecie także ślub cywilny w plenerze.

Koniecznie odwiedźcie ich stronę WWW aby zobaczyć przykładowe realizacje i zapoznać się z bardziej szczegółową ofertą.

Zamek w Pęzinie

Zamek w Pęzinie to budowla wzniesiona na przełomie XIV i XV wieku. Piękny zamkowy obiekty, położony w okolicach Szczecina, 15-20 minut od Stargardu. Zachowany w bardzo ładnym stanie. W środku do dyspozycji mamy dwie sale ze stołami dla gości oraz osobno salę taneczną. Wszystko utrzymane w klimacie średniowiecznego zamku.

Zamek dysponuje również bazą noclegową dla naszych gości weselnych. Jednak po szczegółowe informacje właściciele odsyłają nas do bezpośredniego formularza kontaktowego.

Pałac Manowce

Na skraju rozległej puszczy, przy samym brzegu zalewu szczecińskiego leży zabytkowa nieruchomość o nazwie Pałac Manowce. To dość nowe miejsce o ekskluzywnym wyglądzie. Łączy w sobie historię ze współczesnością. Jest położony z dala od miejskiego zgiełku ale zaledwie 45 min drogi od Szczecina.

Jako sala weselna w okolicach Szczecina oferuje swoim Parom Młodym przyjęcie weselne wewnątrz pałacu na maksymalnie 60 osób lub do 100 osób w hali namiotowej na ogrodzie przy samym zalewie.

Oferuje także bazę noclegową w postaci 13 dwuosobowych pokoi i 3 apartamentów.

Gdybyście chcieli zapoznać się ze szczegółową ofertą Pałacu Manowce i obejrzeć fotografie ze stylizowanych przyjęć w tym miejscu, koniecznie odwiedźcie ich stronę internetową.

Folwark w plenerze

Jeśli szukacie stodoły na wesele w okolicach Szczecina, aby urządzić rustykalne wesele, to koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. Folwark w plenerze to stodoła w pełnym tego słowa znaczeniu. Jedyna taka sala weselna w okolicach Szczecina utrzymana w tak surowym klimacie stodoły. Położona jest 50 km od Szczecina i 15 km od Stargardu.

Wesele w tej stodole możemy zorganizować na 120 osób. Dookoła stodoły mamy do dyspozycji 5 hektarów pięknie zagospodarowanej zieleni do dyspozycji dla Pary Młodej na sesję zdjęciową lub dla naszych wspaniałych gości, którzy mogą w przerwach od tańców zwiedzić miejscowe zoo z końmi, alpakami, kozami i owieczkami lub po prostu miło spędzić czas na leżakach, słomie albo spacerując.

Do dyspozycji mamy również niewielkie (ale jednak) zaplecze noclegowe w domkach wolnostojących.

Jeśli chcielibyście zobaczyć przykładowy reportaż ślubny z tego miejsca, koniecznie obejrzyjcie WESELE W FOLWARKU W PLENERZE.

sale weselne z noclegami zachodniopomorskiesale weselne zachodniopomorskiedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie

Hotel Vulcan w Szczecinie

Jeśli szukacie sali weselnej w Szczecinie w industrialnym klimacie, to taki jest właśnie Hotel Vulcan w Szczecinie. Dookoła rozpościera się panorama stoczniowych żurawi, a na samym terenie hotelu nie brakuje betonowych murów i starych przemysłowych hal produkcyjnych. Wszystko to tworzy niesamowity klimat intustrialny.

Hotel Vulcan w Szczecinie posiada olbrzymie zaplecze noclegowe, daje możliwość zorganizowania zaślubin cywilnych na terenie hotelu na tle pięknej, betonowej ściany. Dodatkowo w czasie wesela można się wyrwać na krótką sesję ślubną na dach hotelu, gdzie panorama dawnego stoczniowego Szczecina robi wrażenie na każdym!

Koniecznie sprawdźcie ofertę pakietów ślubnych na ich stronie WWW oraz obejrzyjcie mój reportaż ślubny we wpisie – Wesele w Hotelu Vulcan w Szczecinie.

Jeśli chcecie obejrzeć reportaż ślubny z tego miejsca, zapraszam Was do obejrzenia wpisu WESELE W HOTELU VULCAN W SZCZECINIE.

dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniesale weselne zachodniopomorskiesale weselne zachodniopomorskiedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniesale weselne zachodniopomorskiesale weselne zachodniopomorskie

Pensjonat Zielone Wzgórze w Lipianach

To miejsca położone blisko drogi krajowej, więc dojazd jest bardzo dobry. Sam pensjonat położony jest jednak w taki sposób, że nic nie jest w stanie zakłócić nam spokoju na jego terenie.

Bardzo ładne miejsce i idealne do obcowania z naturą! Na terenie pensjonatu znajdziemy małe jeziorko z plażą, stajnie z możliwością jazdy konno, paintballa, duży plac zabaw dla dzieci oraz możliwość zorganizowania zabawy weselnej na zewnątrz jak i samej ceremonii zaślubin.

Sama sala weselna posiada duże okna tarasowe z pięknym widokiem na jezioro! Nie zabraknie więc wymówek do tego aby urwać się na chwilę z przyjęcia weselnego i pospacerować w pięknych okolicznościach przyrody ze swoim partnerem.

Szczegóły oferty ślubnej oraz wszystkie inne informacje znajdziecie na stronie internetowej Zielone Wzgórze Lipiany. Jeśli chcecie natomiast zobaczyć cały reportaż z tego miejsca, obejrzyjcie wesele Julii i Gracjana w Pensjonacie Zielone Wzgórze w Lipianach.

sale weselne zachodniopomorskiedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniesale weselne zachodniopomorskiedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie

Dom Weselny Gracja w Żukowie

Dom weselny Gracja w Żukowie to sala elegancka i trafiająca zdecydowanie w stylistykę glamour. W roku 2020 przeszła kapitalny remont, dzięki czemu jest w stanie pomieścić aż 220 osób. Sala leży w okolicach Szczecina, dokładnie 65 km od niego. Sama obsługa na sali jest niesamowita. To zdecydowanie czołówka w tej kategorii. Do dyspozycji mamy bazę noclegową liczącą 64 miejsca. Jest to niezmiernie ważne zważywszy na położenie sali z dala od najbliższych większych miast. Jednocześnie bardzo wygodne gdyż nie musimy organizować dodatkowego transportu dla naszych gości weselnych.

Nie możemy pominąć również ogrodu tej pięknej sali w Żukowie. Pięknie oświetlony nocą, a w dzień pełen atrakcji dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie odpoczywając pomiędzy kolejnymi blokami tanecznymi.

Poniżej kilka fotografii z tego miejsca, a cały reportaż mojego autorstwa możecie obejrzeć pod linkiem – Wesele w domu weselnym Gracja w Żukowie.

sale weselne zachodniopomorskiedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczeciniesale weselne zachodniopomorskiedom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie dom weselny szczecin, polecane sale weselne szczecin, sala weselna szczecin Sale weselne w Szczecinie

Restauracja Chałupa Szczecin

Kolejne piękne miejsce w samym centrum Szczecina. To dodatkowy atut dla tego miejsca i plasuje je wysoko na liście sal weselnych w Szczecinie. Bardzo klimatyczne miejsce z możliwością zorganizowania ślubu cywilnego w ogrodzie. Bogaty wystrój i wykończenia ze smakiem sprawiają, że w miejscu tym przebywa się z czystą przyjemnością, a zdjęcia wychodzą pięknie.

Zobaczcie kilka fotografii z wesela Karoliny i Kamila z Restauracji Chałupa w Szczecinie.

restauracja Chałupa Szczecinrestauracja Chałupa Szczecinrestauracja Chałupa Szczecinrestauracja Chałupa Szczecin

Lila Park Szczecin

Lila Park to Centrum Bankietowe powstałe w 2011 roku. To bardzo duża sala weselna w Szczecinie mogąca pomieścić nawet 300 osób. Do tego ogromny ogród na którym możemy zorganizować nie tylko ślub plenerowy ale także wypełnić go takimi atrakcjami jak animacje dla dzieci, dmuchane zamki itp.

Sala położona jest na uboczu, dzięki czemu zgiełk miejski do nas nigdy nie dotrze. Tym samym jednak dojazd do sali jest bardzo dobry ze względu na przebiegającą obok autostradę.

Przykładowy reportaż z tego miejsca możecie obejrzeć we wpisie WESELE NATALII I MATEUSZA W LILA PARK SZCZECIN.

Sale weselne Szczecin opinie

Mam nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci wybrać salę dla siebie, lub chociaż zainspirował w jakimś stopniu ułatwiając wybór sali weselnej z Szczecinie. Według mojej opinii, w Szczecinie mamy duży wachlarz sal weselnych w których możemy przebierać. Ogranicza nas tylko styl i budżet.

Jeżeli natomiast szukacie fotografa ślubnego, który w taki sposób jak na powyższych zdjęciach, uwieczni Wasz dzień ślubu i wesela, koniecznie napiszcie do mnie korzystając z poniższego formularza.

Jeżeli szukacie sali weselnej oddalonej trochę od Szczecina, przeczytajcie wpis SALE WESELNE ZACHODNIOPOMORSKIE.

Jeśli natomiast szukacie DJa na swój ślub z województwa zachodniopomorskiego, mam dla Was jeszcze artykuł pod tytułem

DJ NA WESELE ZE SZCZECINA.

Sprawdźcie koniecznie polecane przeze mnie osoby.

Do usłyszenia! : )

Komentarz
Twój komentarz

NAME
EMAIL
WEBSITE
COMMENT

Następny post

Pałac w Krzymowie