Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych

Jak lepiej wyglądać na zdjęciach ślubnych

Czy chciałabyś wiedzieć jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych ?

Ważne jest, kto robi zdjęcia. Jednak pamiętając o kilku zasadach możesz wyjść na nich lepiej bez względu na to, kto fotografuje.

Każdy z nas pragnie wyglądać dobrze na zdjęciach. Nie każdy jednak lubi oglądać na nich samego siebie. Jakby tego było mało, są takie okazje w naszym życiu, które mają miejsce tylko raz w życiu i chcielibyśmy szczególnie wtedy wyglądać dobrze. Taką okazją jest na przykład wesele. Wykorzystując moje wieloletnie doświadczenie jako fotograf ślubny chciałbym podzielić się z tobą najważniejszymi rzeczami, które sprawią, że będziesz podobała się sobie na zdjęciach BARDZIEJ, niż przed przeczytaniem tego artykułu 🙂 Opowiem jak dobrać suknię ślubną do sylwetki, jaki makijaż na ślub jest najlepszy, jak pozować do zdjęć, otoczeniu w którym wykonywane są zdjęcia, itp. Więc …

jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych

Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych

Jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych ?

Zacznijmy od przygotowań ślubnych

Zacznijmy od miejsca, w którym odbywają się przygotowania. Może nie do końca rada ta dotyczy twojej sylwetki czy mimiki twarzy, ale to co nas otacza ma również wpływ na to jak my jesteśmy postrzegani na danej fotografii. Pamiętaj zatem aby miejsce w którym odbywają się przygotowania ślubne było posprzątane, przestronne, dobrze oświetlone. Którakolwiek z tych rzeczy niedopilnowana może źle wpłynąć na odbiór całego zdjęcia, a nawet bezpośrednio na ciebie - szczególnie złe oświetlenie.

sesja ślubna nad jeziorem Miedwie

Zwróć uwagę na swoje "wady"

Specjalnie słowo WADY zamknąłem w cudzysłowie. Dlaczego? Dlatego, że często nasze wady są TYLKO NASZYMI wadami ... I TYLE. Nikt inny nie zwraca uwagi na nie aż w takim stopniu, jak my sami. Dlatego jeśli jest nam z nimi aż tak źle i nie chcemy ich oglądać na zdjęciach, ZAWSZE O NICH PAMIĘTAJMY. Przez cały dzień. Chociaż ten jeden jedyny najważniejszy dzień w życiu. Jeśli całe życie wydaje Ci się, że się garbisz, PROSTUJ SIĘ. Jeśli wydaje ci się, że masz "drugą brodę", staraj się unosić brodę wyżej. Dobry fotograf będzie się starał Ci przypominać o tym, jeśli powiesz mu o swoich obawach. Nie zawsze jednak jest blisko ciebie i może robić zdjęcia z daleka. Wówczas nie będzie w stanie krzyczeć na odległość aby Ci o tym przypominać.

jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych

SUKNIA ŚLUBNA

Możliwe, że to co napiszę poniżej nie będzie niczym odkrywczym. Ale nie zawsze jesteśmy w stanie obiektywnie ocenić to, jak wyglądamy w konkretnej kreacji. Dlatego pamiętajcie, aby po wybraniu sukni ślubnej zawsze, ale to ZAWSZE zapytać kilku znajomych jak na nas leży. Pamiętajcie też aby poprosić obsługę w salonie z sukniami aby to ona dobrała odpowiedni model do naszej budowy ciała. Uwierz mi, pomoże to uniknąć wielu nieporozumień przy odbiorze zdjęć ślubnych od fotografa ;)

MAKIJAŻ ŚLUBNY

Jest jedna ważna zasada jeżeli chodzi o makijaż. Pamiętaj, że zawsze wychodzi ŁAGODNIEJ na zdjęciach, niż wygląda w rzeczywistości. Dlatego nie bój się trochę zaszaleć. Twój ślub to nie noc sylwestrowa, ale też nie popołudniowy spacer z twoim pupilem.
Wykwalifikowana wizażystka będzie wiedziała jak go dobrać. Dlatego staraj się nie podważać jej kompetencji. Jeżeli natomiast masz wątpliwości co do jej umiejętności, pamiętaj o powyższej zasadzie.

POLECANA WIZAŻYSTKA

POZOWANIE (?)

Ostatnia kwestia, którą chciałbym poruszyć dotyczy pozowania. Czy w ogóle można pozować w czasie reportażu ślubnego?
W czasie sesji oczywiście. Natomiast w czasie reportażu już niekoniecznie. Namawiam Cię nawet do tego, aby zachowywać się i poruszać JAK NAJNATURALNIEJ się da. Pomijając oczywiście kwestie, które omówiliśmy na początku (prostuj się, wciągaj brzuch ;) ), każdy pozostały moment w dniu ślubu nie hamuj się z naturalnością.
Jesteś roześmiana i przebojowa? Pokaż to!
Jesteś spokojna i powściągliwa w okazywaniu emocji? Nie zmieniaj tego!
Najlepiej wychodzimy na zdjęciach wtedy, gdy jesteśmy naturalni.
Sesja ślubna? Tutaj dużo zależy od pracy fotografa z Wami. Osobiście pracuję z moimi parami tak, aby nie czuli skrępowania w ogóle. Jeśli już ograniczamy się do sztywnych póz ślubnych, to tylko w jasno określonym celu. Reszta ma być świetną zabawą!

jak dobrze wyjść na zdjęciach ślubnych